szczyrk - najlepsze trasy narciarskie

Szczyrk – najlepsze trasy narciarskie i nie tylko !

Czy to jesień, zima, wiosna, lato – jest takie Miejsce w Polsce, gdzie zawsze można coś ciekawego robić. Jest to Szczyrk. Najlepsze trasy narciarskie to niejedyna atrakcja tego magicznego miejsca! Ta miejscowość od zawsze przyciągała tłumy turystów, zarówno narciarzy, jak i górskich piechurów.

Jakie atrakcje znajdziemy w Szczyrku?

Myślimy: Szczyk – najlepsze trasy narciarskie, to pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi nam do głowy. Trudno temu zaprzeczyć! Od kilku lat miasto to stara się o to, aby być nazywanym najlepszym kurortem narciarskim w Polsce. Jednakże poza narciarstwem jest wiele innych atrakcji wartych doświadczenia w tej miejscowości. Po pierwsze górskie szlaki, które mają swój początek w tym mieście zdecydowanie są warte polecenia. Jest to niepowtarzalna okazja, aby doświadczyć piękna Beskidu Śląskiego. Dla fanów sportów zimowych znajdzie się tu coś jeszcze – mianowicie kompleks skoczni narciarskich Skalite. To właśnie na nich odbywają się często najważniejsze zawody krajowe i międzynarodowe w skokach narciarskich. Dla osób kochających zabytki polecane jest odwiedzenie sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski lub zabytkowego sanktuarium Św. Jakuba. Koneserzy sztuki również znajdą coś dla siebie – Beskidzką Galerię Sztuki Bator.

Szczyrk - najlepsze trasy narciarskie

Szczyrk – najlepsze trasy narciarskie: ich rodzaje i długość

W Szczyrku znajdziemy ponad 10 różnych ośrodków narciarskich. Najnowocześniejszym i największym jest Szczyrk Mountain Resort, który został otwarty w 2017 roku. Narciarze mogą szusować po ponad 40km tras narciarskich. Znajdziemy tu trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Miasto zapewnia również bezpłatne skibusy, które dowiozą nas pod każdy stok. Wszystkie te udogodnienia niewątpliwie powodują, że gdy słyszymy Szczyrk – najlepsze trasy narciarskie przychodzą nam od razu na myśl!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *