Przepisy drogowe Czechy

Przepisy drogowe w Czechach – co warto wiedzieć?

Czeka Cię podróż do Czech? Chcesz zwiedzić malowniczą Pragę? A może zależy Ci na tym, aby zobaczyć skalne miasta, zamki i pobliskie jaskinie? Najlepszym sposobem na zobaczenie wyżej wymienionych atrakcji są podróże samochodem. Jeśli właśnie jesteś na etapie planowania wycieczki, to sprawdź, jakie są przepisy drogowe w Czechach i dlaczego warto zaznajomić się z tą wiedzą!

Przepisy drogowe Czechy – podstawowe informacje dla kierowców

I choć Czechy graniczą z Polską i wiele przepisów drogowych jest podobnym, to wybierając się do południowych sąsiadów warto przypomnieć sobie podstawowe zasady i zaznajomić się z tamtejszym prawem ruchu drogowego. Na terenie Czech wymaganymi dokumentami są dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy i OC. Kraj leży na ternie Unii Europejskiej strefy Schengen, dlatego procedury nie różnią się znacznie od tych obowiązujących na ternie Polski. Zwiedzając na najpiękniejsze zakątki południowych sąsiadów, warto mieć na uwadze fakt, że przekroczenie ograniczenia prędkości nawet o 4 km/h może skutkować zatrzymaniem. Przepisy drogowe w Czechach dopuszczają prędkość 50 km/h na terenie zabudowanym, 90 km/h poza terenem zabudowanym i 130 km/h na autostradach Republiki Czeskiej.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Przepisy drogowe Czechy to cały zbiór zasad, z którymi warto zapoznać się w momencie, kiedy planujemy udanie się do sąsiedniego kraju. Co więcej, warto zaznajomić się również z zasadami dotyczącymi obowiązkowego wyposażenia samochodu i tego, co warto mieć ze sobą podczas podróży. Planujesz wyjazd do Czech? Koniecznie zapoznaj się z podanymi informacjami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *