Ostia

Ostia – antyczne miasto portowe

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu to powiedzenie, którego znaczenie z pewnością nie straciło na znaczeniu. To miasto, które każdego roku odwiedzane jest przez grono turystów – nie tylko ze względu na ilość zabytków czy walory estetyczne, ale również klimat jaki w nim panuje. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to kolebka europejskiej cywilizacji i jedna z bardziej rozpoznawalnych stolic na świecie. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, jak urokliwe są również obrzeza miasta. Przykładem tego jest Ostia, czyli antyczne miasto portowe. Jaka jest jego historia? Sprawdź to!

Historia Ostii

Jak głoszą podania i legendy, Ostia została założona prawdopodobnie w 620 r. p.n.e przez czwartego króla Rzymu, Ankusa Marcjusza. Wizytówką tej dzielnicy Rzymu są starożytne ruiny, na które składa się specjalna kopuła, bazylika, spichlerze, amfiteatr i liczne domy mieszkalne. Przez wiele lat Ostia pełniła rolę bazy floty wojennej oraz głównego portu dla stolicy Imperium. Obecnie jest to dzielnica, która cieszy się dużą popularnością wśród wczasowiczów i osób spragnionych nadmorskich klimatów.

Ostia – idealne miejsce dla wczasowiczów

Dlaczego Ostia cieszy się popularnością wśród turystów? Dzielnica znajduje się około 30 km do stolicy, dlatego stanowi świetną bazę wypadową dla osób, które chcą zwiedzić miasto na siedmiu wzgórzach. Co więcej, turyści mogą liczyć na dostęp do rozbudowanej bazy turystycznej stworzonej z myślą o tym, aby zapewnić relaks i odpoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *