Kraków hotel

Kraków hotel poleca zwiedzanie!

Kraków ma w sobie magię, niespotykany luz, nonszalancję, i wyczuwalną młodość, która pozwala się zrelaksować i poczuć jak na urlopie natychmiast po wyjściu z pociągu. A jednocześnie stykamy się tu z majestatycznością i historią, która wprawia w zadumę i zachwyt nad architekturą, uliczkami i kamienicami. W tak pięknym otoczeniu znajduje się właśnie nasz Kraków hotel – Grand Ascot!

Nie tylko centrum miasta

Jednak nie tylko Stare Miasto jest warte zobaczenia. Według wielu turystów to Podgórze jest jedną z najpiękniejszych dzielnic Krakowa, tylko trzeba wiedzieć gdzie i czego szukać. Wiele osób może zaskoczyć takie stwierdzenie. Wynika to z tego, że samo centrum tej dzielnicy, jest mało atrekcyjne – ale to dotyczy jedynie właśnie tego obszaru. Atrakcyjny wizualnie Rynek Podgórski i ważny z uwagi na wydarzenia historyczne Plac Bohaterów Getta to w zasadzie wszystko, co oferuje dla przygodnego turysty ścisły „środek” Podgórza. Znacznie ciekawiej jest jednak w dalszych częściach dzielnicy. Nasz krakowski hotel Grand Ascot uchyli Wam rąbka tajemnicy odnośnie tego co można zobaczyć w tej dzielnicy.

Kraków hotel

Kraków hotel poleca!

Wszyscy znają halę Klubu Sportowego Korona przy ulicy Kalwaryjskiej, jednak nie każdy wie, że wysoko na szczycie Krzemionek, ukryty jest stadion tej drużyny. Nie jest to jednak nowoczesna budowla, ale od wielu już lat zaniedbana i zapomniana, jednak jednocześnie niezwykle atrakcyjna i tajemnicza. Z wapienia wykonano elementy infrastruktury, takie jak budynek klubowy z wieżyczką – niegdyś zegarową, czy bramki z pomieszczeniem dla sprawdzających bilety wstępu. Trybuny te, rozsadzane przez roślinność, coraz bardziej kruszeją, co jednak dodaje im specyficznego uroku. Posadzka w podcieniach budynku klubowego wyłożona jest natomiast mozaiką o motywach sportowych, złożoną z wielu malutkich elementów. Są to porozbijane płytki, którymi wykładano na przełomie XIX i XX wieku sienie i klatki schodowe licznych domów. Jeżeli zamierzasz zwiedzać tą oraz inne tajemnicze części Krakowa, dobrym rozwiązaniem noclegowym będzie nasz Kraków hotel w centrum, skąd znajdziesz świetne połączenia komunikacją miejską, pozwalające dojechać do każdego miejsca w Krakowie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *