Florencja zabytki

Florencja zabytki – co warto zobaczyć?

Uważana za miejsce narodzin renesansu i jedno z najpiękniejszych miast we Włoszech. To właśnie Florencja określania jest jako perła Toskanii. Jedno jest pewne – to miejsce, w którym odkryjesz skarb światowej sztuki. Wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO Florencja czeka na to, by ją odkryć. Florencja zabytki? Zaplanuj swój wyjazd i poznaj najpiękniejsze zakątki stolicy Toskanii!

Florencja zabytki – jakie miejsca warto odwiedzić?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Włochy cieszą się dużą popularnością. Wynika to z faktu, że jest to miejsce, które sprawdzi się zarówno wśród miłośników pysznej włoskiej kuchni, odpoczynku na malowniczych plażach, ale także wszystkich osób, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat dziedzictwa, historii i sztuki. Florencja zabytki? Zaczynamy! Centralnym punktem miasta, z który z pewnością warto odwiedzić, jest charakterystyczna kaplica Duomo, pokryta kopułą z jasnoczerwonymi dachówkami. Warto wybrać się również do gotyckiego kościoła Santa Croce, które szczyci się freskami Giotta – przed samą budowlą znajduje się pomnik Dantego.

Florencja zabytki

Jakie miejsca we Florencji warto jeszcze odwiedzić?

Jednym z najsłynniejszych miejsc we Florencji jest Galeria Uffizi. To z pewnością najważniejsza galeria sztuki we Włoszech, w której znajdują się dzieła takie jak: Narodziny Wenys Botticelliego czy inne znane dzieła gromadzone przez lata przez rodzinę Medyceuszy, dzięki której miasto stało się kulturalnym centrum Europy. Florencja zabytki traktuje jako znak charakterystyczny miasta. Jedno jest pewne – to jedno z piękniejszych miejsc w Europie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *