Co zabrać na wakacje a co wcale nam się nie przyda?

Koniec roku to idealny czas na to, by pomyśleć o tym, co zabrać na wakacje kolejnego lata. Warto zrobić sobie listę must have, aby być pewnym, że mamy ze sobą wszystko czego potrzebujemy. Pozwoli nam to na mniej stresu oraz relaks na chwilę przez samym wyjazdem.

Co zabrać na wakacje? Przyda się lista

Najważniejszym punktem na liście powinny być dokumenty takie jak dowód osobisty lub prawo jazdy. Dzięki nim będziemy mogli przemieszczać się swobodnie samochodem lub wziąć udział w organizowanej wycieczce. Nie obejdziemy się też bez karty płatniczej. Warto sprawdzić też, czy kraj do którego zmierzamy, nie wymaga posiadania karty szczepień oraz innych szczególnych wymogów na temat tego co zabrać na wakacje w tym miejscu.

Trzeba mieć ze sobą także wyposażoną apteczkę z lekami i plastrami. Ładowarki do telefonu i sprzętu elektronicznego innego typu to także ważna rzecz – dobrze jest wziąć ich zapas, w razie zagubienia. Jeśli o to ostatnie chodzi – aby nie zgubić się w mieście można spakować dobry przewodnik. Dzięki niemu spokojnie zwiedzimy miasto i poznamy miejsca, dowiemy się ciekawostek i poznamy historię obszaru.

Co jeszcze warto mieć?

Jeśli wiemy, że w naszym hotelu brak dodatkowych atrakcji – możemy spakować do torby książkę,  płytę z filmem dvd lub np. bardzo popularne teraz gry planszowe. A co zabrać na wakacje z dziećmi? Może dmuchaną piłkę lub łamigłówki? To niezły pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *