podróżowanie z dzieckiem

Co musisz wiedzieć o podróży samolotem z niemowlakiem

Wiele osób nie wyobraża sobie podróży samolotem z mały dzieckiem. Niektórzy rezygnują nawet z wyjazdu, ponieważ boją się przelotu. Jednak nie jest to tak straszne, jak nam się wydaje. O tym, jak to wygląda, opowiemy w tym artykule

Pakowanie przed wylotem

Do przelotu samolotem z niemowlakiem powinniśmy się odpowiednio przygotować. W tym tkwi sukces takiej podróży. Na samym początku powinniśmy zorientować się, co oferują nam dane linie lotnicze. Większość z nich jest przyjazna rodzicom z dziećmi, jednak warto to sprawdzić. Niektórzy przewoźnicy zezwalają na przewożenie wózków, dziecięcego bagażu podręcznego, a lotniska przyjmą was w pierwszej kolejności podczas odprawy przez wylotem. Niektóre dodatki dla dzieci będziemy mogli zabrać całkowicie za darmo, jednak warto dowiedzieć się, czy dana linia lotnicza na to pozwoli, a jeśli nie to zorientować się, ile nas to będzie kosztować. Warto się dowiedzieć wcześniej, czy za przejazd będziemy musieli ponieść jakieś dodatkowe zapłaty, żeby móc się do tego odpowiednio przygotować nasz portfel.

podróżowanie samolotem

Należy również odpowiednio przygotować swój bagaż podręczny. To jak będzie on wyglądać, zależy od tego, z jakim dzieckiem będziemy jechać. Powinny się w nim znaleźć oczywiście chusteczki nawilżone, przydadzą się one najmłodszym, a czasami nawet nam. Musimy mieć ze sobą:

  • pieluchy,
  • woreczki, aby gdzieś je schować brudne pieluchy,
  • ubranka na zmianę (przecież wszystko może się wydarzyć),
  • gryzak czy inne zabawki dla dziecka.

Czas wylotu

Zacznijmy od odprawy. Tak jak zostało wspomniane, może zdarzyć się, tak że zostaniemy wpuszczeni na nią bez kolejki, jednak warto na lotnisku być wcześniej. Podróżując z małym dzieckiem, zapas czasowy może się przydać.

Każdy z nas kto chociaż raz leciał samolotem, zna to nieprzyjemne uczucie zatykania się uszu podczas startu lub lądowania. Dorośli jakoś sobie z tym radzą, ale dla dzieci może być to bardzo nieprzyjemne doświadczenie, dlatego warto się na to przygotować. Zabranie czegoś do picia dla niemowlaka może załatwić ten problem, starsze dzieci można poczęstować jakimś niewielkim smakołykiem.

Jeśli chcemy zapewnić sobie komfort podczas podróży samolotem, warto zapewnić dzieciom odpowiednią rozrywkę na czas przelotu. Założenie, że maluch prześpi nam podróż, może okazać się złudne. Trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Najlepie,j gdyby nasza pociecha sama sobie wybrała zabawki, którymi chce sobie umilić podróż samolotem.

Należy również uwzględnić jedzenie oraz napoje dla naszego dziecka. Nawet jeśli podróż jest krótka, maluch może być głodny. Najlepiej wybrać coś, czego nie trzeba podgrzewać oraz posiłek, którym dziecko się mocno nie ubrudzi. Jeśli wybieramy się w podróż z niemowlakiem i karmimy go piersią, mamy całkowicie załatwioną sprawę posiłków podczas lotu. Warto się jednak zastanowić, czy nie zabrać dla niego butelki z wodą, ale to przecież wy znacie dziecko najlepiej. Dzięki tym kilku zasadom podróż samolotem na wakacje z małym dzieckiem może być całkowicie przyjemna i bezstresowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *