ciekawe miejsca w Krakowie

Ciekawe miejsca w Krakowie

Planujesz wyjazd do Krakowa i szukasz propozycji na to w jaki sposób możesz aktywnie spędzić tam czas? Mamy dla Ciebie przygotowaną całą listę, zawierającą ciekawe miejsca w Krakowie!

Plenerowe, ciekawe miejsca w Krakowie

Jeżeli pogoda dopisze warto spędzić czas na zewnątrz. Kraków wbrew pozorom ma wiele ciekawych, zielonych miejsc. Jednym z nich jest Zakrzówek – legendarne miejsce Krakowa, o które swojego czasu toczyła się wojna. Na szczęście Zakrzówek pozostanie takim, jaki jest. Idealny na dłuższy spacer lub piknik, ale to także miejsce do pływania, a nawet nurkowania. Warto skorzystać z tej atrakcji, wykupić nurkowanie z instruktorem i zobaczyć, jak wygląda życie pod wodą. Tuż obok znajdziemy Skałki Twardowskiego – kolejne ciekawe miejsce w Krakowie. Ładny, zielony zakątek i chyba najpiękniejszy widok na cały Kraków, chociaż konkurować z nim może kolejne miejsce, jakim jest Kopiec Kościuszki. W Krakowie mamy kilka kopców, ale to właśnie Kopiec Kościuszki jest najbardziej sympatyczny. Dość łatwo jest tam dojechać zarówno samochodem jak i autobusem.

ciekawe miejsca w Krakowie

Krakowskie muzea

Wymieniając ciekawe miejsca w Krakowie nie możemy pominąć muzeów, których w tym pięknym mieście jest naprawdę wiele. Wartym wspomnienia jest Muzeum Inżynierii Miejskiej. Posiada ono dużo interaktywnych elementów – można ich dotykać i eksperymentować. Popularna jest również Fabryka Schindlera, którą wiele osób kojarzy z filmu. Muzeum nie tylko zwala z nóg, ale dodatkowo daje do myślenia. Nie możemy oczywiście zapomnieć o stosunkowo nowym muzeum pod Sukiennicami. Daje ono możliwość przeniesienia się w czasie i poznania historii Krakowa. Jeżeli chcesz poznać więcej ciekawych miejsc w Krakowie – odwiedź naszego bloga!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *