wakacje nad morzem

Ciekawe atrakcje nad Polskim morzem

Nasze polskie morze to wspaniały sposób na wakacje. Posiada wiele miejsc, które nie są znane przez wielu z nas. Wyjazd nad Bałtyk może się więc kojarzyć nie tylko z leżeniem na plaży, ale również z ciekawymi miejscami, które możemy zwiedzić.

Atrakcje nad Morzem Bałtyckim

Miejscem, które oferuje nam wiele różnorodnych atrakcji jest oczywiście Trójmiasto. Tam możemy zwiedzić przeróżne miejsca. Stocznia Gdańska, molo w Spocie, muzeum Solidarności to tylko kilka ciekawych miejsc, które znajdziemy w tej okolicy. Jest ich oczywiście więcej, więc macie bardzo duży wybór. Już sama starówka w tym miejscu jest wielką atrakcją dla każdego. Warto również odwiedzić Operę Leśną, która będzie ciekawym wspomnieniem dla każdego fana muzyki. Jeśli interesujecie się historią, to musicie pojechać na Westerplatte, to bardzo interesujące miejsce, gdzie można się wiele nauczyć i ma ono dużą wartość dla naszego państwa. Przez Trójmiasto często przejeżdżają osoby, które wybierają się na wakacje nad morzem, dlatego większość z nas nie musi planować osobnej wycieczki w to miejsce.

atrakcje nad morzem

Wspaniałym miejscem, które warto odwiedzić, będzie również zamek w Malborku. Jest on nie tylko piękny, ale również bardzo interesujący. Pozwoli nam poznać bliżej przeszłość i będzie wspaniałą atrakcją dla starszych oraz młodszych osób. Jest to kolejne miejsce, na które możemy natrafić na naszej trasie nad morze.

Kolejnym ciekawym miejscem może być fokarium. Jeśli spędzasz wakacje na Helu to musisz je odwiedzić. Zachwyci ono nie tylko fanów zwierząt. Podczas pobytu tam możecie natrafić na różnorodne pokazy. O 11, 14, a czasami nawet o 17 możecie trafić na pory karmienia, które są bardzo rozczulające. Będzie to niezapomniane wspomnienie dla każdego z nas.

Wiele atrakcji nad polskim morzem

Wakacje nad morzem to wspaniały moment na odwiedzenie Słowińskiego Parku Narodowego. To miejsce mieści się pomiędzy Łebą a Rowami i jest doskonałą możliwością na legalne zwiedzenie wydm ruchomych, których jest tam najwięcej w całej Europie. Teren jest cały pokryty piaskiem, więc możemy poczuć się, jak na pustyni. Teraz należy wspomnieć o Wolińskim Parku Narodowym. Tam z pewnością spotkamy Żubry oraz polskie liany. To miejsce połączy nas z naturą i pozwoli odpocząć. Turkusowe Jezioro jest kolejną atrakcją tego miejsca.

Dla wielu bardzo atrakcyjny może być Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Jeśli właśnie tam chcesz spędzić wakacje, musisz odwiedzić to miejsce. Z pewnością spodoba się ono każdemu dziecku i niejeden dorosły będzie się tam dobrze bawił. Znajdziecie tam miniaturowe latarnie morskie i maleńkie tory kolejowe.

Nie są to jednak wszystkie atrakcje, które czekają na wczasowiczów w tym terenie. Jeśli wybieramy nadmorską miejscowość, warto poszukać ciekawych miejsc do zwiedzenia w okolicy. Jest bardzo wiele ciekawych muzeów, parków czy zamków, które mogą uatrakcyjnić wasz urlop i spowodować, że nie całe wczasy będziecie spędzać na wylegiwaniu się na plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *